Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm

15.01.2020

128 Kişi Okumuş

0 Yorum

Boya gibi kimyevi harekâtlarla natürel yapısını kaybeden saçların ilacı tabiatta saklı. Argan, Avokao, ceviz ve üzüm gibi natürel gıda özünü kullanan organicium, saçların onarılmasına dayanakçı oluyor.

Argan Saçları Uzatıyor

Argan yağının saçlarınıza pek çok verimi vardır. Saç ve saç tenini ıslatarak ve saç tellerini kuvvetlendirip, kırılmalara karşı gözetir. Özellikle saçınızdaki boya, saçınıza uygulanan röfle veya düzleştirici ve fönler saçlarınızın kırılmasına eforunu kaybeden saçlarınızın dökülmesine neden olur. Saç teninin bazen fazla kurumasından dolayı, saçlarınızın zayıflaması ve matlaşması, sıhhatsiz görünmesi saçlarınızın daha yavaş uzamasına ve koparak dökülmesine neden olur. Kuruyan saç diplerini ıslatmak için argan yağı ile saç diplerini ve saçınızın uçlarına kadar masaj yaparak uygulamanız saçınızın daha eforlu, parlak ve daha basit uzamasını sağlayacaktır.

Argan yağı saçınızda çok süratli tepki verdiğinden dolayı en çok seçim edilen saç bakım mahsulüdür. Kumpaslı kullanımda kırılmayan,eforlu, sıhhatli, parlak, canlı, dolgun saçlara sahip olmanızı sağlar.

Avokado Saçlardaki Dökülmeyi Eksiltiyor

Avokado, ananesel olarak başta tropikal abuhavalarda yaşayanlar olmak üzere tüm dünyada saç bakımı için kullanılan popüler natürel mahsullerden birisidir. En çok saç dökülmesini yavaşlatmak ve saç uzamasını desteklemek emeliyle kullanılır. Avokadonun kurumuş ve eskimiş saçların tekerrür daha önceki görünümüne kavuşmasına dayanakçı olarak kullanımı daha önceki Mısır uluslarına kadar giden bir tarihe sahip.

Ceviz Saç Kırıkları Onarıyor

Saç bakımında ceviz kullanımının ehemmiyeti küçümsenmeyecek derecede büyüktür. Ayrıca cevizin saç dökülmesine de verimi olduğu öğrenilen bir hakikattir. Ceviz kan damarlarını genişletip kan dolaşımını süratlendirir. Saç kökleri kan ile beslendiği için saçlar ceviz sayesinde daha çok kuvvetlenir ve dökülmelere karşı daha dayanıklı hale kazanç. Hekimler saçlarının cansız olduğunu düşünen şahıslar ve saç dökülmesi problemi yaşayan şahıslar için ceviz kabuğu ve yaş kabuğunu nasihat etmektedirler.

Üzüm Saçları Besleyip Yeniliyor

Üzüm çekirdeklerinin preslenmesinden elde edilen üzüm çekirdeği yağı, ıslatıcı özelliğe sahip, antioksidan bakımından zengin, saç tenine bereketli bir natürel yağdır. Beden tarafından basitçe emilmesi günümüzde pek çok kozmetik ve aromaterapi mahsulünde kullanılmasının ana sebebidir. Saç bakımında kullanılan uçucu yağları inceltmek için taşıyıcı yağ olarak kullanılabilir.

Yafta Saç Dökülmesi Saç Bakımı parlak saçlar saç bakım bakım kürleri saç maskesi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ