Sony’den elektrikli otomobil konsepti: Sony Vision-S

07.01.2020

74 Kişi Okumuş

0 Yorum

Ürettiği televizyonlar, kameralar ve uslu telefonlar ile tanınan Japonya merkezli teknoloji devi Sony, karşımıza oldukça acayip bir haber ile çıktı. Sony, Las Vegas’ta tertip edilen ve dünyanın en ehemmiyetli teknoloji odaklı fuarlarından CES 2020‘de ilk araba modelini tanıttı. 

Sony tarafından geliştirilen Sony Vision-S ismindeki sedan modelinin elektrikli bir model olduğunu da ilave edelim. Sony’nin elektrikli konsept arabayı olan Sony Vision-S, toplamda 33 farklı sensöre sahip. Sony tarafından paylaşılan bilgilere göre arabanın geliştirilme sürecinde Bosch, Continental, Genetex, BlackBerry QNX, Magna ve Nvidia gibi ehemmiyetli işletmeler ile iş birlikleri de yapıldı.

Ses mevzusunda oldukça iddialı olan Sony, Sony Vision-S modelinin için 360 derece ses tecrübeyi yaşayabilmenizi sağlayan “360-degree Reality Audio” isminde bir teknoloji de kullanıyor. Sony’nin bir elektrikli araba tanıtması işletmenin gelecek vizyonunu da gözler önüne seriyor. Daha evvel uslu telefonlar içinde yer alan parçaları üreterek tüm pazara satan Sony, gelecekte ise özerk ve elektrikli arabalar içindeki parçaların en ehemmiyetli üreticisi olmayı amaçlıyor.

Pek çok teknoloji şirketinin bir biçimde özerk ve elektrikli araba pazarına müteveccih mahsuller ortaya çıkardığını görüyoruz. Anımsatmak gerekirse geçtiğimiz senelerde Apple’ın da sürücüsüz bir araba modeli üzerinde çalıştığını sizlere aktarmıştık

Natürel ki Sony’nin esas emelinin araba pazarına giriş yapmak olmadığını da paylaşalım. Şu an bir konsept araba olan Vision-S modeli asla satışa sunulmayacak. Sony’nin Vision-S modeli ile esas emeli arabanın içinde yer alan Sony mahsullerini değişik araba şirketlerine satmak.

Sony

Webrazzi Insights
Son Insights İçerikleri
Mobil ödeme usullerinde 5G ile yaşanacak büyümeler, perakendeye büyük basitlik sunacak
Besin ve tarım sanayisi yeniliğe en çok lüzum dinlenen sektör
Perakende tedarik zinciri idaresinde suni zihin optimizasyonları nasıl olacak?

Son Insights Raporları
Online Ticaret Tutumu Araştırması [Araştırma Raporu]
5G Cloud Gaming’de Neleri Değiştirecek? [Rapor]
Online Yemek Siparişi Araştırması [Araştırma Raporu]

Insights hakkında ayrıntılı bilgi
Firmanızın Insights hesabı var mı?

0 0

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz