Motosiklet çağırma uygulaması Scotty, yemek işinden çıkıyor!

18.12.2019

72 Kişi Okumuş

0 Yorum

Libella Gene Therapeutics isimli bir biyoteknoloji teşebbüsü, şu anda geliştirmekte olduğu genetik rehabilitasyonun ihtiyarlamayı yavaşlatabileceğini iddia ediyor. Firma, 1 milyon dolar karşılığında yaşlı alıcılara, gözetici kapaklar gibi kromozomlarımızın sonunda oturan ancak ihtiyarladıkça giderek daralan yapılar olan telomerlerini uzatacaklarını söyleyen deneysel bir rehabilitasyon sunacak. 

Libella, telomerler yine inşa edilirken hasta hücrelerine spesifik bir genin aktarılması teknolojisini kullanıyor. Firma, alıcıların ihtiyarlamasının yavaşlayacağını, hatta daha genç görünmelerini sağlayacaklarını hipotez ediyor. Libella, telomerlerin uzunluğunu artırmak için zorunlu molekülü taşıyan virüsü hastalara enjekte etmeyi öneriyor. Libella CEO’su Jeff Mathis, yapmaya çalıştıklarının bilim kurgu gibi geldiğini bildiğini, ancak bunun bir bilim reelliği olduğuna inandığını söyledi. Bununla birlikte sahadaki uzmanlar, işletmenin yaptığının ticari olduğunu söyleyerek ikna olmuyor.

Minnesota Üniversitesi Biyoloji Uzmanı Leigh Turner, Libella Gene Therapeutics’in Amerika Birleşik Devletleri merkezli olmasına karşın, Amerika Birleşik Devletleri federal kanunlarından kaçmanın bir yolunu bulmayı muvaffak olduklarını söyledi. Çünkü işletmenin bu çalışması Amerika Birleşik Devletleri dışında bir yerde, Bogota’nın 40 km kuzeyindeki Zipaquirá’da reelleşiyor, zira bu mevzuda zorunlu izinler sağlanamıyor. Turner, biyoteknoloji işletmesinin ihtiyarlama karşıtı deneyini rastgele bir büyük sağlık kurumunda hakikatleştirmediğini, bunun yerine düşük bütçeli bir muayenehane seçtiklerini ve bunun kasvet verici olduğunu söyledi. Turner, bunun bir hayli şeyin yanlış gidebileceği bir çalışma olduğunu düşündüğünü de sözlerine ilave etti.

Libella’nın rehabilitasyon için zorunlu olan virüsleri nereden aldığı da meçhul. Virovek isimli Kaliforniya merkezli firma, Libella’nın üreticisi olarak bilinse de Virovek, sualleri yanıtlamayı yalanlıyor. Netice olarak Libella, bilim kurgu filmlerinde olabilecek bir şeyi vadediyor, ancak bunun ne kadar hakikat olduğu ise tartışılır.

Libella Gene Therapeutics

Webrazzi Insights
Son Insights İçerikleri
Sahtekarlık vakaları çoğaldıkça e-ticaret işletmelerinin de IT yatırımlarının çoğalması bekleniyor
Surat surata mağazalarda dijitalleşme adımları devam ederken insan etmeni de yerine gözetiyor
Allianz ve Dinghy iş birliği gig ekonomisine ne getirecek?

Son Insights Raporları
5G Cloud Gaming’de Neleri Değiştirecek? [Rapor]
Online Yemek Siparişi Araştırması [Araştırma Raporu]
Cloud Gaming ve Temenniler [Rapor]

Insights hakkında ayrıntılı bilgi
İşletmenizin Insights hesabı var mı?

0 0

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz