Mercedes Benz ve Bosch, San José’de otonom araç paylaşım projesini başlattı

18.12.2019

66 Kişi Okumuş

0 Yorum

Mercedes Benz ve Bosch, eforlarını birleştirerek özerk vasıtalar için Uber eşi bir vasıta paylaşım projesini yaşama geçiriyor. Henüz kaptan düzeyinde olan projenin özerk S-Sınıfı vasıtaları, Mercedes-Benz ve Bosch’un sürüş sistemlerini ve yazılımını kullanacak.

Ortaklık kapsamında, Bosch şehiriçi erişimde kullanılacak olan özerk taşıtların bileşenlerini hem geliştirecek hem de üretecek. Daimler Mobility AG filo platformu ise ürettiği vasıta paylaşım uygulaması ile projeye dahil olacak. Özerk vasıtalar, platforma entegre olarak Uber eşi bir vasıta çağırma uygulaması üzerinden çağırılabilecek.  

Bu arada taşıtların West San José ile kent merkezi arasında shuttle vazifeyi göreceğini de belirtelim. Böylece bir vakittir geliştirilmekte olan proje ilk olarak San José’de yaşama geçirilmiş oluyor. Kaptan projeye konut sahipliği yapan San José’nin, bu sayede “uslu kent” vizyonunu yaşama geçirmeye daha da yanaştığını söyleyebiliriz.

Şimdilik bir güvenlik sürücüsü tarafından gözlemlenen özerk vasıtalar, shuttle esnasında San Carlos Sokağı ve  Stevens Creek Bulvarını da geziyor. Şu anda test düzeyinden olan hizmetin ilerleyen süreçte seçilen bir grup insanın kullanımına açılacağını belirtelim. Kullanıcılar Daimler Mobility AG tarafından geliştiren uygulama üzerinden vasıta ayırtabilecek ve taşıtın kendilerine nereden alması gerektiğini belirtebilecek. 

Mercedes-Benz ve Bosch proje sayesinde SAE Level 4/5 adlı özerk sürüş sistemini geliştirmek için bilgi toplamayı amaçlıyor. Proje kapsamında özerk taşıtların intermodel taşımacılık sistemine entegre edilmesi mevzusunda da daha ayrıntılı bilgilere ulaşılması hedefleniyor. 

Mercedes-Benz Bosch

Webrazzi Insights
Son Insights İçerikleri
Online Ticaret Tavrı Araştırması [Araştırma Raporu]
Sahtekarlık vakaları çoğaldıkça e-ticaret firmalarının da IT yatırımlarının çoğalması bekleniyor
Surat surata mağazalarda dijitalleşme adımları devam ederken insan etkeni de yerine gözetiyor

Son Insights Raporları
Online Ticaret Tavrı Araştırması [Araştırma Raporu]
5G Cloud Gaming’de Neleri Değiştirecek? [Rapor]
Online Yemek Siparişi Araştırması [Araştırma Raporu]

Insights hakkında ayrıntılı bilgi
İşletmenizin Insights hesabı var mı?

0 0

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz