Kraliyet ihaneti: Aşk her şeyi affeder mi?

18.01.2020

144 Kişi Okumuş

0 Yorum

1Eda Özdemir - PembeNar Özel

Eda Özdemir – PembeNar Özel

Prens ve Prenses yaklaşık 750 milyon kişinin izlediği masallardaki gibi bir düğünle dünya evine girdi. Halk, hemen yeni masal kahramanı prensese sevgilerini göstermiş, Lady Diana’yı bağrına basmıştı. Ancak aslında hiçbir şey ne bu peri masalı kadar güzel ne de gerçek idi…

2Camilla Shand

Camilla Shand

Prens Charles, Diana ile evlenmeden önce; Camilla Shand adlı bir kadına aşık oluyor. Ancak Camilla, krallık için uygun görülmüyor ve zaten Prens ile evlenmek istemiyor. Camilla, kendinden emin tavrı ve Prens ile direkt konuşma cesareti ile Prens Charles’ı etkilemeyi başarıyor ve yıllarca sürecek bir aşk başlıyor. İkili o dönem beraber olamadıkları için dost olarak kalmaya karar veriyor.

3Kraliyet Prenses Dianayı seçiyor

Kraliyet Prenses Diana’yı seçiyor

Kraliçe Elizabeth, dönemin en popüler bekarı olan oğlu Charles’a en uygun eş olarak genç bir anaokulu öğretmeni olan Lady Diana Spencer’ı seçiyor. Kraliyet ailesi, Charles’ın tüm yakınları hatta Camilla bile bu ilişkiyi destekliyor. Diana, o zamanlar bile ikili arasındaki ilişkinin farkında. Bu neden ile düğün törenlerinin gerçekleştiği St. Paul Katedrali’ne girdiğinde gözlerinin Camilla’yı aradığını ve onu görünce içinden ”İşte buradayız. Bu kadar. Umarım bu sayede bu mesele kapanır diye düşünüyorum” diyor ama o mesele hiç kapanmıyor..

4Her şey balayında başlıyor...

Her şey balayında başlıyor…

Prens ve prenses tüm dünyanın gözleri önünde dünya evine girdikten sonra balayına gidiyorlar. Masal gibi devam aşk maalesef balayında patlak veriyor. Diana, Prens’in ajandasında büyük aşkı Camilla’nın fotoğraflarını buluyor ve ikili tartışmaya başlıyor. Prens, Diana’yı eski bir dostun fotoğrafını saklamanın bir sakıncası olmayacağını söyleyerek ikna ediyor. Ancak Diana, o günden sonra Camilla’yı düşman olarak ilan ediyor ve ona ‘Rottweiler’ lakabını takıyor. Camilla bu dönemde yine kraliyet ailesinin dostlarından biri olan asker Andrew Parker Bowles ile evli. Ancak ikili açık bir evlilik ile birbirlerine bağlı ve başkaları ile görüşebiliyorlardı.

5Büyük skandal

Büyük skandal

1995 yılının ocak ayında ‘Camillagate’ adı verilen bir skandal ile bütün halk şoka uğradı. Prens Charles ve Camilla’nın müstehcen konuşmaları basına sızdırıldı.Tüm ülke bu konunun üzerinde yoğunlaşırken, Kraliyet ailesi bu ilişkinin hemen bitmesini istiyordu. Kraliçe bu olayın hemen üstünün kapatılması için çalışmalar başlatıyor.

6Diana, Camilla ile yüzleşiyor

Diana, Camilla ile yüzleşiyor

Tüm bunlar yaşanırken Prens ve Prenses ilişkilerine devam etmeye çalışıyor. Ancak Camilla bu evlilikte 3. kişi olmaya hala devam ediyor. Diana, bir doğum günü kutlaması sırasında Camilla’ya onu salak yerine koymamalarını ve baştan beri aralarında olan her şeyi bildiğini söylüyor. Camilla ise ona ”İstediğin her şeye sahipsin. Dünyadaki tüm erkekler sana aşık. İki güzel çocuğun var daha ne istiyorsun?” diyerek cevap veriyor. Diana ise ‘Kocamı istiyorum!’ diyerek ona tepki gösteriyor.

7Yaşadıklarını basına sızdırdı

Yaşadıklarını basına sızdırdı

Diana bu süreçte yaşadıklarını, intihar girişimlerini, yakalandığı hastalığı ve Prens ile aralarında olan ilişkiyi basına anlatmak ve Prens’ten ayrılmak istiyordu. Ancak kraliyet, Diana’nın akıl sağlığı ile ilgili olumsuz bir açıklama yapar ve çocukları William ve Harry’i ondan uzaklaştırır diye buna resmi olarak açıklayamıyor ancak yaptığı gizli anlaşmalar ile bazı yazarlar ile iletişime geçiyordu. Yazarlar Diana ile ilişkilerini belli etmeden bütün skandalları basına sızdırıyordu. ‘Camillagate’ skandalı için kraliyet ailesi, Diana’yı suçlamış ve onun bazı tavırlarından hiç hoşlanmadıklarını da dile getirmişlerdi.

8Tarih tekerrür etti

Tarih tekerrür etti

Camilla’nın büyük büyük annesi Alice Keppel, 1870’li yıllarda Prens Charles’ın büyük büyük babası VII. Edward ile yaşadığı yasak aşk ile tarihe geçmişti. Tarih bir kez daha Camilla ve Prens Charles arasında tekerrür etti. Diana ve Prens Charles ayrılmak istediklerini Kraliçe Elizabeth’e iletse de, Elizabeth bu durumu reddetti ve Prens ve Prenses ilişkilerine 6 ay daha devam etmek zorunda kaldı.

9Evlilikleri son buldu

Evlilikleri son buldu

Prens Charles ve Lady Diana evliliği 1996 yılında resmen son buldu. Diana, sevgilisi Mısırlı iş insanı Dodi Al-Fayed ile beraberken Paris’te geçirdiği trajik bir kaza ile hayata veda etti. Prens Charles ise uğruna tahttan vazgeçmeyi göze aldığı ve eşini aldattığı için tüm tepkileri üzerinde toplamasına rağmen ilişkisine devam ettiği Camilla ile beraber yaşamaya devam ediyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz