Hastalar, hak ve sorumluluklarını öğrenmeli

18.12.2019

77 Kişi Okumuş

0 Yorum

Özel Denizli Tekden Hastanesi tarafından 26 Ekim ‘Hasta Hakları Günü’ sebebiyle hasta ve yakınlarına ‘hasta hakları ve mesullükleri’ mevzusunda bilgilendirme buluşması tertip edildi.
Aktiflik kapsamında evvel Sağlık Kurumu Başhekimi Uzamn Dr. Yusuf Polat, Genel Müdür Kemal Akcan, Genel Müdür Takviyecisi Cemal Işık, Başhekim Takviyecisi Dr. Ahmet Necip Kundak, Sağlık Kurumu Müdürü Necati Yurkunç, Başhemşire Cemile Balıkcıoğlu ve Hasta Hakları Birim Mesulü Betül Özdemir tarafından sağlık kurumu yataklı servisleri ziyaret etti. Ziyarette hasta ve yakınlarına karanfil armağan edildi.
Ardından yapılan bilgilendirmelerde hastaların kendilerine sunulan sıhhat hizmetinden daha nitelikli bir biçimde faydalanabilmeleri için hak ve mesullükleri hakkında bilgiler aktarıldı.
Görüşülen hastalar ziyaretten ve bilgilendirmeden dolayı dinledikleri memnuniyeti dile getirdiler. Ziyaret edilip karanfil armağan edilen bir hasta, “Çiçek almayalı 10 sene olmuştu, beni Tekden Hastanesi’nde konutumda gibi sezdirdiniz hepinize çok teşekkür ederim” dedi.
“Hastalarımız hak ve mesullüklerini bilmeli”
Faallikle alakalı söyleme yapan Polat, sağlık kurumundan sıhhat hizmeti almak için müracaat eten tüm hastaların haklarına hürmet dinlediklerini ve haklarını gözetmek için çalıştıklarını ifade ederek, “Hastalarımız için oldukça anlam ifade eden bu özel günde kendilerini ziyaret ederek hakları mevzusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Hastalarımız bir meseleyle karşılaştıkları zaman çözüm için bilinçlenmeli, hak ve sorumluluklarını bilmelidirler. Yapmış olduğumuz bilgilendirmeler sayesinde hastalarımız kasvetlerini ve tekliflerini bizlere bildiriyorlar. Bizler de hastalarımızın en natürel hakları olan sıhhat hizmetini, beceriksizsiz ve yüksek memnuniyet oranı ile almasına umursayan bir sıhhat kuruluşu olarak, hasta hakları ünitemizde hasta ve hasta yakınlarımızın müracaatlarını her daim değerlendiriyoruz. Hastalarımızın geri dönüşlerinden çok şey biliyoruz. Her hastamız bizim için bir hocadır. Tüm hastalarımızın Hasta Hakları Günü’nü kutluyorum” dedi.
“Hastalarımızı davetlilerimiz olarak görüyoruz”
Faallikler kapsamında sağlık kurumu çalışanlarına hizmet içi eğitimler tertip ederek “Etik ve Hasta Hakları” mevzusuna dikkat sürükleyen Hasta Hakları Birim Mesulü Betül Özdemir ise söylemesinde şunları söyledi:
“Hastalarımızı davetlilerimiz olarak görüyor ve memnuniyetleri için çok yoğun çalışıyoruz. Hastalarımızın, hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın hasta hak ve mesullükleri mevzusunda bilinçlenmesini önemsiyoruz. Bugün de Tekden ailesi olarak hastalarımızın hak ve mesullükleri mevzusunda bilinçlenmeleri için bir farkındalık çalışmasında bulunduk.” Burun estetiğinde büyük basitlik! Bakın nasıl yapılıyormuşProf. Dr. Uludüz: Her sene 6 milyon birey inme sebebiyle yaşamını kaybediyorFelce dikkat

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz