Google’dan beklenen açıklama geldi: Android cihazlar değişikliklerden etkilenmeyecek

18.12.2019

76 Kişi Okumuş

0 Yorum

Dün geceden bu yana Google’ın Rekabet Müesseseyi kararı sebebiyle Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modellerine lisans takviyeyi veremeyeceği doğrultusundaki iddialar sonunda sarihliğe kavuştu. Mevzuyla alakalı bir basın söylemesi yapan Google, çıkan karar ile geçimli hareket edebilmek ismine Türkiye’deki iş ortaklarını uyardığını kabul etti.

Bunun yanı gizeme işletme, harcayıcıların Android makineler almaya devam edebileceğini ve Google’ın değişik mahsul ve servislerinin yaşanan bu vaziyetten etkilenmeyeceğini de söyledi. Hali hazırda kullanılan aygıtların ve uygulamaların da mevzubahisi vaziyetten etkilenmeyeceğine ilave edelim. 

Google tarafından yapılan söylemenin bütün metni ise şöyle:

 

“Ağustos ayında Rekabet Müesseseyi’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız uyuşmalarda farklılıklar yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Müesseseyi bu farklılıkların uygun olmadığı ve bu uyuşmalarla işlemlerimizi sürdüremeyeceğimiz istikametinde karar verdi. Türkiye’deki yasalarla geçimli bir biçimde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile alakalı uyuşma yapamayacağımız mevzusunda bilgilendirdik.

Harcayıcılar mevcut makine modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi, halihazırda mevcut aygıtları ve uygulamaları da olağan biçimde çalışmaya devam edecektir. Google’ın değişik mahsul ve servisleri vaziyetten etkilenmeyecektir. Rekabet Müesseseyi ile bu mevzunun olabilecek en süratli biçimde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Google Android

Webrazzi Insights
Son Insights İçerikleri
Online Ticaret Tutumu Araştırması [Araştırma Raporu]
Sahtekarlık hadiseleri çoğaldıkça e-ticaret firmalarının da IT yatırımlarının çoğalması bekleniyor
Surat surata mağazalarda dijitalleşme adımları devam ederken insan etkeni de yerine gözetiyor

Son Insights Raporları
Online Ticaret Tutumu Araştırması [Araştırma Raporu]
5G Cloud Gaming’de Neleri Değiştirecek? [Rapor]
Online Yemek Siparişi Araştırması [Araştırma Raporu]

Insights hakkında ayrıntılı bilgi
Firmanızın Insights hesabı var mı?

0 0

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz