Apple, 2021 yılında tanıtacağı iPhone modellerinde tüm bağlantı noktalarını kaldıracak

18.12.2019

79 Kişi Okumuş

0 Yorum

Ekrana defineli parmak izi sensörüne sahip iPhone modellerinin 2020 senesinde tanıtılabileceğini sizlere geçtiğimiz Eylül ayında aktarmıştık. Bugün ise 2021 senesinde karşımıza çıkabilecek iPhone modelleri ile alakalı ortaya çıkan bir iddia ile karşınızdayız.

Apple ile alakalı yaptığı doğru hipotezler ile nama kavuşan analist Ming-Chi Kuo‘nun söylemelerine göre Apple, 2021 senesinde tanıtacağı iPhone modellerinde tüm irtibat noktalarını ortadan kaldıracak. Anımsatmak gerekirse Apple seneler evvel aldığı bir kararla tüm iPhone modellerinden kulaklık girişini kaldırmıştı.

Apple’ın uzun zamandır Lightning irtibatına vazgeçerek USB-C irtibatına geçmesi bekleniyordu. Fakat bugün Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre 2021 senesinden itibaren iPhone modellerinde rastgele bir irtibat noktası yer almayacak.

Kısacası 2013 senesinde iPhone 5 modeli ile yaşamımıza giren Lightning irtibatını yolculuğu 2021 senesinde sonlanacak gibi görünüyor. Kuo’nun 2020 senesinde tanıtılacak olan iPhone modeli ile alakalı söylemelerde bulunduğunu da belirtelim. Apple’ın 2020 senesinde 5 yeni model tanıtacağını belirten Kuo, bu modellerden ilkinin 4,7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak olan iPhone SE 2 modeli olacağını da belirtti.

Apple’ın iPhone SE 2 modelinin dışında 5G teknolojisine ve OLED ekrana sahip olacak 4 değişik model tanıtacağının da altını çizen Kuo, bu modellerin 2019 senesinde tanıtılan modellere oldukça benzeyeceğini da belirtti. Apple’ın 3 kameralı iki model tanıtacağını da paylaşan Kuo, bu modellerin 6,1 ve 6,7 inç ekran büyüklüklerine sahip olacağını da belirtti. Bu iki model iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin yeni versiyonları olacak.

Bu modellere oranla daha uygun maliyetli ve çift kameraya sahip olacak iki model daha tanıtacak olan Apple, iPhone 11 modeline eş teknik özelliklere sahip olan uygun maliyetli iki model tanıtacak. Bu modellerin 6,1 ve 5,4 inç ekran büyüklüklerine sahip olacaklarını da ilave edelim.

Apple Iphone Ming-Chi Kuo

Webrazzi Insights
Son Insights İçerikleri
Surat surata mağazalarda dijitalleşme adımları devam ederken insan etmeni de yerine gözetiyor
Allianz ve Dinghy iş birliği gig ekonomisine ne getirecek?
Hoşluk sektöründe sihrime beklenirken mahsullere süratli ulaşım daha ehemmiyetli hale geliyor

Son Insights Raporları
5G Cloud Gaming’de Neleri Değiştirecek? [Rapor]
Online Yemek Siparişi Araştırması [Araştırma Raporu]
Cloud Gaming ve Temenniler [Rapor]

Insights hakkında ayrıntılı bilgi
Firmanızın Insights hesabı var mı?

0 0

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz