Alienware’den taşınabilir oyun bilgisayarı: Concept UFO

07.01.2020

72 Kişi Okumuş

0 Yorum

Dell’in oyunculara müteveccih olarak teçhizatlar ürettiği alt markası Alienware, CES 2020’ye yeni konsept mahsullerini duyurarak süratli bir giriş yaptı. Şimdiden CES 2020’nin en çok dikkat sürükleyen mahsullerinden birisi olan Concept UFO, taşınabilir bir reyin aygıtı.

Hali hazırda dizüstü bilgisayarlarıyla üstün bir reyin tecrübeyi sunan Alienware, Concept UFO ile tamamen taşınabilir bir el konsolu formunda. Görüntü ve konsept olarak Nintendo‘nun Switch konsoluyla çok büyük eşlikler taşıyan mahsul, taşınabilir olarak kullanılmasının yanında ekrana da görüntü yansıtabilecek biçimde planlanmış.

Alienware’in Concept UFO‘su, Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor. Ancak Alienware, Windows 10 ve makine ile çalışan bir arayüz uygulaması hazırlamış. Bu arayüz, Concept UFO’ya tıpkı bir konsol havası veriyor. Mahsul el aygıtı olarak kullanılmasının yanında, televizyona da bağlanabiliyor. Bu gidişatta tıpkı Nintendo Switch’de olduğu gibi aygıtın iki omzundaki hakimiyetleri çıkarmanız ve bir aparatla bunları birleştirerek uzaktan kumandalı hakimiyetinize dönüştürmeniz gerekiyor.

En çok merak edilen mevzulardan birisi de hiç kuşkusuz performans. Teknik ayrıntıları henüz söylenmemiş olsa da, Concept UFO’yu CES 2020’de sınayan bireylerden gelen iletiler oldukça pozitif. Aygıtın performansı fuarda oldukça hoşlanılmış, ancak aygıtın çıkış tarihine ve teknik ayrıntılarını görene kadar kesin bir yargıda bulunmak doğru olmayacaktır. Fakat negatif yanlara da atıfta bulunmak gerekiyor, bazı kullanıcılar aygıtı azıcık ağır bulduklarını iletiyor.

8 inçlik ekranıyla mobil reyin tecrübeyi sunmak isteyen Alienware, zati oldukça eforlu olduğu reyin teçhizatı pazarında yeni bir cepheye geçiyor. Yüksek nitelik ve yüksek maliyetleriyle dikkatleri sürükleyen Alienware’in Concept UFO ile alakalı gelecek tasarıları yakında belirli olacak. Aygıtın, 2021 senesinde piyasaya çıkması bekleniyor. 

Dell Alienware Concept Ufo

Webrazzi Insights
Son Insights İçerikleri
Vasıta-içi tecrübede infotainment yeni özelliklerle değişmekte
Mobil ödeme usullerinde 5G ile yaşanacak büyümeler, perakendeye büyük basitlik sunacak
Besin ve tarım sanayisi yeniliğe en çok lüzum dinlenen sektör

Son Insights Raporları
Online Ticaret Tutumu Araştırması [Araştırma Raporu]
5G Cloud Gaming’de Neleri Değiştirecek? [Rapor]
Online Yemek Siparişi Araştırması [Araştırma Raporu]

Insights hakkında ayrıntılı bilgi
Firmanızın Insights hesabı var mı?

0 0

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz