Aç karnına asla yapılmaması gereken 4 şey

18.01.2020

122 Kişi Okumuş

0 Yorum

1

Aç karnına yapmamanız gereken doğru bildiğimiz ama aslında yanlış olan birçok alışkanlık vardır. Bu alışkanlıkların birçoğu rutinlerimizin bir parçası olmuş olsa da, hatta “zararsız” gibi görünse de, gerçekte zamanla refahımızı etkileyebilir. İşte onlar…

2Kahve içmek

Kahve içmek

Çok sayıda besin ve fayda içeren enerji verici bir içecek olduğunu inkar edilmese de, açken kahve içmek zararlı bir alışkanlık olabilir. Kahve kafeini alınmış olsa bile, midede asit üretimini arttırır ve yanmaya ve geri akışa neden olabilir. Çay olası bir seçenekse, kahvenizi bir çay ile değiştirmek daha iyi olmanızı sağlayacaktır.

3Narenciye suyu içmek

Narenciye suyu içmek

Narenciye meyve suları bol miktarda vitamin, mineral ve vücudumuz için faydalı besinler içerir. Ancak bunları açken tüketmemelisiniz, çünkü özellikle gastrit veya sindirim komplikasyonlarında mide mukozasını tahriş edebilirler. Aç iken narenciye suyu içmek isterseniz, karnınızdaki zararlı etkilerini önlemek için eşit miktarda suyla karıştırın. Bu tür meyve sularını kahvaltı sırasında veya sabahleyin tüketmeye çalışın.

4Anti-enflamatuar ilaçları tüketmek

Anti-enflamatuar ilaçları tüketmek

Aç karnına aspirin, asetaminofen ve genel olarak steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar gibi ilaçlar almamalısınız. Bunu yapmak ciddi sindirim komplikasyonlarına neden olabilir. İçerdikleri bileşikler, mide zarında dengesizliğe neden olabilir ve ciddi durumlarda mide kanamasına yol açabilirler. Bu tarz ilaçların etkisini azaltmak için sütle içmelisiniz. Hazırda süt bulunmuyorsa, bol su ile alın.

5Yoğun egzersiz

Yoğun egzersiz

Aç karnına egzersiz yapmak sizin için iyi olmayabilir. Sabah ilk iş olarak egzersiz yapmakla ilgili birçok efsane bulunmakta. Boş bir mideyle egzersiz yapmanın daha fazla kalori yakmasına yardımcı olduğuna inanan bazıları var. Ancak, boş bir midenin yaktığınız kalori sayısını etkilemesi çok düşük bir ihtimal. Aksine, kas kütlesini azaltabilir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ